خانه گنج و دفینه آثارشناسی گنج روش دفینه گذاری در مناطق جنگلی

روش دفینه گذاری در مناطق جنگلی

0
0
598

درمورد کار در جنگل وشمال کشور یه توضیحی بدم از نظر اصول پنهان کردن دفینه نیاز به قوانین خاصی داره مثل درختی خاص در اون نقطه یا چشمه نامدار و همینطور کوهی خاص و معروف که حتی خرافاتی پشتش باشه اینا خیلی اهمیت داره، واینکه چون شمال رطوبت بالاست و خزه رشد زیادی داره و میتونه اثارو بپوشونه ورشد درختان فرسایش سطح زمین به دلیل ریزش برگ و افزایش خاک با پوسیده شدن برگها همه یک مشکل اساسی هستند.
و چون در جنگل رفت و امد در گذشته نیاز به نشانه ای برای گم نکردن مسیر بوده پس میتونه گاهی اثاری که شما پیدا میکنید درگذشته جهت مسیر یابی،و اشاره به قلعه در چند کیلومتر جلوتر باشه پس همه را به اثار ربط ندهید .در نقطه ای جنگلی که اب نیست مالی وجود نداره باید چشمه باشه ، باید وقتی تو فضا قرار میگیرید حس اینکه اینجا تمدنی درگذشته بودرا احساس کنید،کوها و قسمتهایی که خاک ترد و رانشی دارن مالی ندارن. جاهایی که درختان فشرده ودرهم دارن مالی ندارن چون درهمی زیاد باعث نرسیدن افتاب و کوری دید ورطوبت بالا میشه و دلیلی نداره کسی مالیو اونجا دفن کنه.سنگهای مربع و دارای اشکال هندسی ولی بسیار بزرگ وطبیعی اهمیت بالایی در نقاط جنگلی دارن.
یادتون باشه پلمپ و غار مسدود به دلیل رطوبت در ناحیه شمالی بسیار کم هستن و بیشتر در کنار رودخانها در انتهای دره کنار رودخانه و یا در بالاترین نقطیه کوه وجود دارن که دارای ارزش هستن. دوستان کوها و تپهایی که نزدیک به دریا هستن بادی که از ساحل میاد دارایه نمک هست و در طول سالها وزش باد و نمک باعث شکل دادن به سنگهای جنگلهای نزدیک به دریا میشه که بنده شخصا خیلی برخورد داشتم این نکات رو درنظر داشته باشید.

  • روش های رایج در دفینه گذاری در نقاط مختلف ایران

    روش های رایج در دفینه گذاری در نقاط مختلف ایران سیستم دفینه گذاری در نقاط مختلف کشور طبق ش…
  • گنج جنگل

    دفینه پنهان شده در جنگل

    قسمتهایی از خاک ایران در مناطق شمالی و غربی کشور پوشیده از جنگل می باشد که دفینه های زیادی…
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده علی
بارگذاری بیشتر در آثارشناسی گنج

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

چرا درب غارها را پلمپ می کردند؟

چرا درب غارها را پلمپ میکردند برای این منظور مطالب زیادی وجود دارد که در متن زیر به آن می …