خانه گنج و دفینه آثارشناسی گنج قبرستان های عجیب دنیا

قبرستان های عجیب دنیا

0
1
231

اگر به شیوه ی خاکسپاری و قبرستان های کشورهای جهان دقت کنیم شاید بتوانیم نیمی از راه شناخت درباره‌ی آنان را بپیماییم. گویی با مطالعه ی گورستان های عجیب جهان برخی از واقعیت ها درباره ی قبرستان ها برای ما می تواند حکم پیمودن یک شبه‌ی ره صد ساله در شناختن اقوام مختلف باشد. زندگی پس از مرگ و اعتقادات ملل مختلف باعث به وجود آمد عجایب خاص و مختلفی در جهان می شود. یکی از این آثار عجیب که در نتیجه‌ی خاکسپاری و اعتقادات ملل مختلف به وجود آمده است، قبرستان های عجیب و غریب در سراسر جهان است. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق هم ۱۰ قبرستان عجیب در جهان را به اتفاق هم بررسی نماییم.

 

قبرستان گلادیاتور، ترکیه | Gladiator Graveyard

قبرستان گلادیاتور (Gladiator Graveyard) در استان ازمیر کشور ترکیه قرار گرفته است و در خود جسد ۶۷ نفر که همگی زیر سی سال سن داشته ‌اند را جای داده است. این افراد همگی گلادیاتورهایی بودند که در این مکان پا به میدان جنگ گذاشته و پهلوانانه جنگیده بوده اند. علت نام گذاری این قبرستان به نام گلادیاتور در ترکیه ی کنونی به این دلیل است که این گلادیاتورها در واقع مردان جنگجو و یا سربازانی بوده اند که به بردگی گرفته شده گورستان های عجیب جهان و در میدان هایی موسوم به اسپارتا در برابر حریف های انسانی و یا حیوانات درنده مبارزه می کردند و اکثر آنان همانند این گلادیاتورها جان خود را در این میادین از دست می دادند.

دره ی پادشاهان، مصر | The Valley of the Kings

دره ی پادشاهان (The Valley of the Kings) در قاهره، پایتخت کشور مصر جایگاه ابدی توتانخامون، فرعون معروف است. این قبرستان داستانی مرموز در خود دارد. شاید باورتان نشود اما کسانی که به این مقبره وارد شدند، گورستان های عجیب جهان بعد از مدتی به شیوه ای بسیار عجیب مردند. تعدادی از دانشمندانی که این موضوع را مورد بررسی قرار داده اند گورستان های عجیب جهان  بر این باورند که، مرگ این افراد ناشی از خاک و جو مسموم داخل مقبره ی این فرعون بوده است اما در این میان هستند افرادی که همچنان معتقدند این مرگ ها گورستان های عجیب جهان به دلیل نفرین فرعون بوده است و این افراد آرامش فرعون را در دنیای مردگان به هم زده اند!

 

قبرستان های گیت، انگلیس | Highgate

قبرستان های گیت (Highgate) در لندن، پایتخت کشور انگلیس یکی از قبرستان های است که متعلق به دروان ملکه ویکتوریا بوده است. این قبرستان مساحتی در حدود ۱۵۰ هزار مترمربع از جنگلی در اطراف شهر لندن دربرمی‌ گیرد. گورستان های عجیب جهان گفته می شود که برام استوکر، نویسنده ی دراکولا برای نوشتن داس

 • جوغن

  علامت جوغن یا لاپیا

  بسیاری از حفاران دفینه و جویندگان گنج معمولا علامت لاپیا با جوغن را اشتباه می گیرند .حال ب…
 • وستمین

  نماد تخم مرغ در گوردخمه های اشکانی

    گوردخمه‌های اشکانی وستمین مشتمل بر راهرو، دهانه و اتاق دخمه می باشد.شاید اگر بلدوزه…
 • علت کندن قبر گبری

  اکثر حفاران دفینه به دنبال باز کردن قبرستان گبریان یا قبر گبری هستند و دلیل اصلی این کار د…
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده علی
بارگذاری بیشتر در آثارشناسی گنج

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

علامت تک سنگ در گنج یابی

در کوه ها و بیابانها به سنگ هایی بر خورد می کنیم که از نظر دفینه یابی و آثارشناسی دفینه بس…